Raport ESG - podsumowanie działań z zakresu inicjatyw pro-środowiskowych i społecznych
Z dumą ogłaszamy publikację naszego trzeciego już raportu ESG, czyli podsumowania działań z zakresu inicjatyw pro-środowiskowych, społecznych i zarządczych. To kolejny dowód na nasze nieustające dążenie do tworzenia bardziej ekologicznej i odpowiedzialnej przyszłości dla sektora rolniczego.
Działania na rzecz środowiska, liczenie śladu węglowego, dbałość o dobrostan zwierząt, odpowiedzialność za bezpieczeństwo pasz i produktów, edukacja hodowców i wsparcie lokalnych społeczności – to kilka obszarów przedstawionych w raporcie.
Opisaliśmy także wybrane rozwiązania żywieniowe, które wspomagają zrównoważoną hodowlę:
- wspierają dobrostan,
- zwiększają rentowność hodowli,
- wpływają na dbałość o środowisko, np. redukując ślad węglowy, azot w odchodach czy amoniak w powietrzu.
Publikacja raportu ESG jest dla nas ważnym kamieniem milowym. Od wielu już lat dążymy do tego, aby zrównoważony rozwój był integralną częścią naszej strategii. Ten raport nie tylko podsumowuje nasze dotychczasowe osiągnięcia, ale także wyznacza kierunki na przyszłość. Jesteśmy świadomi wyzwań, przed którymi stoi branża rolnicza, i zobowiązujemy się do dalszej pracy na rzecz minimalizowania naszego wpływu na środowisko oraz wspierania zrównoważonych praktyk na każdym etapie produkcji.
W publikacji zobowiązujemy się także do realizacji (do 2030 roku) – wspólnie z De Heus Global - tzw. zielonych celów, m.in. do:
- redukcji emisji gazów cieplarnianych o 42% w zakresie 1 (bezpośrednie emisje związane z produkcją energii), o 30,3% w zakresie 2 (pośrednie emisje związane z zakupem energii) oraz o 25% w zakresie 3 (inne pośrednie emisje powstałe w całym łańcuchu wartości; w stosunku do roku 2022)
- zapewnienia 30% udziału kobiet w kadrze zarządzającej
- wsparcia w ograniczeniu użycia antybiotyków na fermach jako środków zapobiegawczych.