Po zakończeniu 6 edycji Akademii Indyka, obserwując nieustającą potrzebę dialogu i zdobywania wiedzy przez uczestników Akademii, organizatorzy podjęli decyzję o kontynuowaniu spotkań.
I tak, co roku na konferencję zapraszani będą goście, aby zaprezentować innowacje w rynku indyka. Oczywiście konferencjom będą towarzyszyły rozmowy na tematy nurtujące hodowców.
Potrzeba dialogu i zdobywania wiedzy
Konferencja Akademii Indyka jest odpowiedzią na nieustającą potrzebę dialogu i zdobywania wiedzy przez uczestników Akademii. Ta ciekawość natomiast jest gwarantem nieustającego rozwoju rynku - dzięki wspólnemu zaangażowaniu.
Słuchacze ostatniego spotkania - hodowcy, przedstawiciele środowisk akademickich oraz lekarze weterynarii - mieli okazję zapoznać się z trzema prelekcjami, związanymi elementem profilaktyki i bioasekuracji oraz ich wpływu na przyszłość rynku indyka w Polsce. Omawiali najważniejsze problemy branży, a także wymieniali się doświadczeniem i wiedzą.
Wsparcie hodowców
Celem Akademii Indyka jest stałe wsparcie hodowców, dlatego dostarcza ona wartościowych materiałów, pogłębiających zagadnienia poruszane podczas konferencji. Specjalnie w tym celu powstała platforma, dotycząca hodowli indyków – www.akademiaindyka.deheus.pl.
Wszystko po to, by wspólnie dbać o rozwój rynku indyka w Polsce, by dzięki przedsiębiorczym i innowacyjnym działaniom usprawniać fermy oraz aby wraz z niezależnymi partnerami – organizatorami Akademii – poprawiać dobrostan ptaków i wynik ekonomiczny. Dbanie o indyki to nie tylko dobra pasza dla indyków.